Budynki na wyspie Tabarca

Tabarca Wyspa – Wyspa Tabarka – Isla de Tabarca

5 1 vote
Article Rating

Tabarca – rejs z Alicante

Wyspa Tabarca znajduje się na Morzu Śródziemnym w pobliżu Hiszpanii. Wyspa Tabarca jest oddalona od Alicante o 20 kilometrów. Rejs trwa około godziny i kosztuje 19€ w dwie strony. Z nabrzeża Alicante wypływamy o godzinie 11:00, powrót z Tabarki o godzinie 16:30. Na Tabarkę można również popłynąć z miejscowości Santa Pola, oddalonej od wyspy o 8 kilometrów.

Dopływając w pobliże wyspy możemy nacieszyć oczy widokiem przede wszystkim lazurowo czystej wody. Na zwiedzanie wyspy mamy około 4 godzin. Wyspa jest malutka. W najszerszym miejscu ma 300m, a jej długość to 1800m, tak więc spokojnie 4 godziny wystarczą, aby obejść wyspę dookoła i ją zwiedzić.

Wyspa Tabarca widziana z pokładu statku

Wschodnia część wyspy Tabarca

Wschodnia część wyspy jest niezamieszkaną, porośniętą przede wszystkim opuncjami oraz trawami. Natkniemy się tutaj na liczne skupiska mew, które bywają niebezpieczne, gdy przez nieuwagę zbliżymy się do ich gniazd. Niestety mieliśmy okazję się o tym przekonać i z całą pewnością nie jest to przeżycie, które chcielibyśmy przeżyć jeszcze raz. Na wschodniej części znajdziemy ruiny fortu, nadal działającą latarnię morską oraz cmentarz.

Wyspa Tabarca – zachodnia część

Zachodnia część wyspy jest mniejszą zamieszkałą część, z kościołem oraz z zabudową miejską. Jak na wielkość wyspy liczne są tutaj restauracje serwujące przede wszystkim dania z ryb i owoców morza. Tabarca jest na stałe zamieszkana przez około 70 osób. Na wyspie nie ma żadnych samochodów 🙂 Popularnym widokiem praktycznie przy każdej restauracji są błąkające się głodne i bezdomne koty.

Jedzenie na Tabarce

Po zwiedzaniu wyspy warto wstąpić na obiad do miejscowych restauracji, w których podawane są przede wszystkim owoce morza i ryby. Nasz wybór padł na paellę oraz lokalne czerwone wino.

Paella

Tabarka jest bardzo klimatycznym miejscem, gdzie czas płynie wolniej. Przed godziną 16 wyspa pustoszeje. Jednodniowi turyści opuszczają to piękne miejsce ostatnimi promami. Warto tutaj nadmienić, że na wyspie znajdziemy siedem obiektów oferujących noclegi. Wyspa Tabarca oczarowała nas swoją prostotą. Szczerze polecamy to miejsce dla każdego. Dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta, ale też dla tych, którzy chcą odkryć trochę inne oblicze Hiszpanii.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
3 lat temu

Cześć, dzięki za opis i foto relację 🙂
czy polecasz konkretną knajpkę? Będziemy tam większą grupą 18 osobową i chciałabym wcześniej zarezerwować miejsca – dlatego wolę skorzystać z polecenia. dzięki i pozdrawiam

Magda
3 lat temu
Odpowiedz  Magda

informacyjnie, znalazłam tutaj knajpki i nie wiem, którą wybrać http://www.turismosantapola.es/sp/web_php/index.php?contenido=descripcion&id_boto=511&title=restaurants