Alicante bono card

Alicante – Komunikacja

4.3 3 votes
Article Rating

Za sprawą tanich linii lotniczych oraz dużej liczby połączeń Alicante staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży. Bezpośrednio z Polski do Alicante polecieć można z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia oraz z Poznania. Oprócz znakomitej pogody na atrakcyjność tego kierunku wpływa między innymi dobrze rozwinięta infrastruktura. Lotnisko Elche jest bardzo dobrze skomunikowane z oddalonym o 13 kilometrów centrum Alicante.

Jak dojechać z lotniska do Alicante?

Zanim zdecydujecie za pomocą jakiego środka transportu będziecie podróżować w okolicach Alicante, zastanówcie się co planujecie zwiedzać i która z opcji będzie dla Was najkorzystniejsza.

Taksówka

Najszybszą, a zarazem najdroższą, opcją dojazdu do centrum jest taksówka. Koszt przejazdu wynosi około 20 €.

Wynajem auta

Gdy planujecie wyjazdy poza miasto (np. do Torrevieja) lub Wasz nocleg znajduje się w znacznej odległości od centrum, to wynajem auta jest dobrym pomysłem. Na terenie lotniska znajduje się wiele stanowisk popularnych wypożyczalni samochodów. Ceny są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza poza sezonem urlopowym. Warto zapamiętać, że w centrum miasta uliczki są wąskie i często trudno o miejsce parkingowe.

Autobus

Do centrum Alicante można w bardzo łatwy sposób dotrzeć komunikacją publiczną. Między lotniskiem a miastem kursuje autobus Aeropuerto linii numer C6. Autobusy kursują każdego dnia całodobowo. Pojedynczy przejazd z lotniska do miasta kosztuje 3.85€.

Przydatna wskazówka

Podróżującym przynajmniej w dwie osoby polecamy zakup karty BONO Card. Koszt samej karty to 2€. Kartę trzeba zasilić kwotą 12€, która wystarczy na 10 przejazdów Alicante – Lotnisko. Bono Card kupicie u kierowcy autobusu. Na lotnisku nie znajdziemy żadnych biletomatów, karty nie kupimy też w kiosku. Autobus linii C6 nie zalicza się do autobusów miejskich. Z tego powodu zasiloną kartę możemy wykorzystać tylko i wyłącznie na trasie lotnisko – Alicante / Alicante – lotnisko.

Jedna karta może być wykorzystana przez kilka osób. Skasowanie biletu polega na przyłożeniu karty do czytnika. Dwie osoby po wejściu do autobusu powinny wykonać tę czynność dwukrotnie.

Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na stronie przewoźnika, gdzie dostępna jest lista przystanków oraz rozkład jazdy. Poniżej zamieszczamy mapę trasy autobusu C6.

Jak dojechać z lotniska do Alicante autobusem linii C6

Poruszanie się po Alicante

Obecnie w Alicante działa pięć linii tramwajowych, kursujących pomiędzy sześcioma strefami. W centrum miasta tramwaje poruszają się pod ziemią, a przystanki przypominają bardziej stacje metra, niż zwykłe przystanki tramwajowe. Wejście na większe stacje możliwe jest tylko kiedy posiadamy już bilet. Poniżej znajduje się przydatna mapka pokazującą przystanki oraz strefy, w jakich się znajdują.

Mapa linii tramwajowej w Alicante

Gdzie i jaki bilet kupić?

Bilety polecamy kupić w automatach, które są dostępne w tramwajach oraz na prawie każdym przystanku. W maszynach istnieje możliwość zmiany języka, dzięki czemu w łatwy sposób możecie zakupić odpowiedni bilet. Starajcie się mieć przy sobie odliczoną kwotę. W przypadku, kiedy wrzucicie do biletomatu większy nominał, automat nie wyda Wam reszty. Otrzymanie zwrotu możliwe jest tylko w punktach sprzedaży biletów za okazaniem potwierdzenia zakupu.

Bilety można kupić też na większych stacjach w dedykowanych punktach sprzedaży biletów.

Ceny biletów tramwajowych uzależnione są od ich rodzaju oraz od stref, przez które przebiega trasa. Poniższa tabelka prezentuje rodzaje biletów oraz ich ceny. 

Tickets TRAM

Wszystkie szczegółowe informacje znaleźć można na stronie przewoźnika – TRAM Metropolitano de Alicante

4.3 3 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aniela
1 rok temu

Super sprawa, bardzo nam się przyda, jedziemy już w maju, dzięki

Adrianna
2 lat temu

Gdzie ładujemy kartę Bono Mobil Multiviaje? W punkcie gdzie kupiliśmy kartę czy u kierowcy? I czy ważna jest ona i na autobusy i tramwaje w Alicante (rozumiem, że tylko w strefie A). Czy w takim razie udając się poza strefę A wystarczy okupić w tramwaju bilet od granicy strefy?

Bohdan
2 lat temu

Posiadam kartę Bono, ale nie wiem czy są na niej jeszcze jakieś przejazdy, czy można to jakoś sprawdzić online?