Cabo da Roca - Sintra - Pałac Quinta da Regaleira

Cabo da Roca & Sintra

0 0 votes
Article Rating

Co warto zobaczyć w pobliżu Lizbony? Polecamy dwa miejsca: Sintra i Cabo da Roca. Sintra to mała turystyczna miejscowość, która w naszej ocenie jest bardzo zatłoczonym miejscem. Znajduje się 30 kilometrów od Lizbony. Natomiast Cabo da Roca jest najbardziej wysuniętym na zachód stałym lądem Europy.

Dojazd do Sintry

Z Lizbony do Sintry można dojechać pociągiem, autem i autobusem. Nasz wybór padł na pociąg, bo jest to szybki i tani środek transportu.

Pociągi do Sintry odjeżdżają ze stacji Rosio średnio co pół godziny, a podróż trwa około 40 minut. Stacja docelowa znajduje się na końcu trasy pociągu, więc nie ma obawy, że ją przegapicie. Bilet w jedną stronę kosztuje 2.25 € i kupicie go w automacie na dworcu. Korzystając z opcji zapping dojedziecie do Sintry za 1.9 €. Dokładniejszy opis działania opcji zapping znajdziecie w naszym poprzednim wpisie Komunikacja w Lizbonie – ceny i rodzaje biletów. Aktualny rozkład jazdy i dodatkowe informacje znajdziecie na stronie internetowej przewoźnika: https://www.cp.pt.

Sintra – Zwiedzanie

Po wyjściu z dworca możecie skorzystać z autobusu turystycznego, którym dojedziecie do interesujących Was atrakcji. My wybraliśmy pieszą wycieczkę, jednak kosztowało nas to sporo sił i czasu. Miejsc do odwiedzenia jest sporo i nie warto tracić sił na dodatkowe kilometry. Na naszej trasie zwiedzania zabrakło Pałacu Pena, który niewątpliwie jest jedną z wizytówek Sintry.

Pałac Narodowy Sintra

Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem w Sintrze był Pałac Narodowy. Już z daleka można go rozpoznać po dwóch białych stożkowych wieżach. W przeszłości Pałac pełnił funkcję letniej rezydencji portugalskich królów. Obecnie pełni funkcję muzeum historycznego. Plac przed pałacem to dobry punkt widokowy. Zwiedzanie placu przed pałacem jest darmowe. Bilet wstępu do pałacu kosztuje 10 €.

Quinta da Regaleira

Quinta da Regaleira zasługuje na uwagę ze względu na piękny ogród z bujną roślinnością oraz bogato zdobiony masoński pałac. Jest to miejsce pełne tuneli i zakamarków, przez co nabiera tajemniczego charakteru. Cały kompleks znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wstęp kosztuje 6 €.

Wszystkie aktualne informacje znajdziecie bezpośrednio na stronie internetowej parku.

Cabo da Roca

Cabo da Roca, czyli Przylądek na Skale. Jest najdalej wysuniętym na zachód miejscem w Europie. Naprawdę warto wybrać się na przylądek, aby z wysokości 140 metrów n.p.m. móc podziwiać miejsce styku lądu z oceanem.

Dojazd z Sintry

Aby dojechać na Cabo da Roca musicie udać się na przystanek autobusowy, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Na przylądek kursuje autobus linii numer 403. Bilet kupicie u kierowcy, cena za pojedynczy przejazd wynosi 4.25 €. Podróż trwa około 40 minutach.

Wszystkie szczegółowe informacje najlepiej sprawdzić przed planowaną podróżą na stronie przewoźnika Scotturb.

Na przylądku działa centrum informacji turystycznej, oferujące drobne pamiątki. Nie znajdziecie natomiast miejsca, gdzie możliwe będzie kupienie czegoś do jedzenia. Warto więc pomyśleć o zabraniu małego prowiantu ze sobą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments